Villa Demir Kapısı Tasarımları 

 

Demir bulunduğu günden itibaren birçok farklı alanda denenmiş ve kullanılmıştır. Diğer metallere göre kolay aşındığı için eski tarihlerde biraz geride kalmış. Ancak gün geçtikçe bu durum değişmiş ve günümüzde demir gelişimi ülkelerin gelişmişlikleri ile doğrudan orantılı bir hale gelmiştir. Maliyeti düşük olması açısından da günümüzde çok fazla tercih edilen metaller arasında yer almaktadır. Şimdilerde de sağlamlık bakımından demir kapılarda en çok karşımıza çıkmaktadır. Kapıda demirin tercih edilme nedeni de sağlam olması,  yıpranma özelliğinin pek bulunmaması ve uzun ömürlü olması gibi etkenler sıralanabilir. Demir kapı modelleri bu saydığım nedenlerden ötürü birçok da avantaj sağlamaktadır.

Her ev için kapı seçimi önemlidir ancak villa tipindeki lüks evler için kapı seçimi deha da önemli hale gelmiştir. Özellikle villa demir kapıları için özel teknikler geliştirilmiş ve aynı zamanda örnekler de çoğalmıştır. Eğer özel tasarım ve hareketli bir kapı modeli istiyorsak ferforje villa demir kapısı modellerine göz atabiliriz. Ferforje de demire uygulanan bir sanattır. Bence kapıya farklı bir hava katmaktadır. Düz parmaklıklar şeklinde bir kapıdan ise böyle hareketli ve farklı motiflere sahip kapı modellerine göz atmak sizin için daha iyi olacaktır.

 Villa demir kapısı tasarımları gerçekten çok özel bir şekilde yapılmaktadır. İster ana giriş kapınıza olsun ister de iç kapınıza olsun gayet modern tipte kapıları bulmanız mümkün.  Daha apartman kapısı görünümünde değil de ihtişamlı modelleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Çünkü zaten villa da genelde bu tarz özellikler yer almakta ve bir villayı en güzel gösterecek olan şey de kapı olmaktadır. 

    

 

 

Burada çok farklı bir şekilde tasarlanmış bir villa iç kapısı örneğimiz bulunmaktadır. Gerçekten çok modern ve güzel bir görünüme sahiptir. Oval şekle sahip olan bu kapı modelimizde ferforjenin sanatının güzel hatlarını görmekteyiz. Arka tarafı göstermeyen cam modeli tercih edilmiş ve gerçekten çok farklı bir görüntüye imza atılmıştır.

 

 

 

 

 

İkinci villa kapı odelimiz de hem bahçe kapısı hem de iç kapı olarak tercih edilebilir. Bu modelimizin tasarımı da oldukça farklıdır. Ahşap detayları ve ferforje detayları kullanılmaktadır. Duvarda kullanılan motifler ile kapıda kullanılan motifler uyum içerisindedir.

 

 

Son kapı modelimizde gerçekten otantik bir yapı görülmektedir. Eskitme tarzındaki bu kapı modelimizde hem ferforje detayı hem de birkaç farklı detay gözümüze çarpmaktadır.

 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri