Demir Kapı Kullanılan Alanlar Nelerdir? 

 

Demir kapılar dayanıklılık bakımından olsun birçok nedenden dolayı geçmişten günümüze en çok tercih edilen kapı çeşitlerindendir.  Demir metali sağlam ve aynı zamanda maliyeti düşük olan bir metaldir. Hal böyle olunca kapılar da aynı oranda sağlam ve diğerlerine göre daha uygun maliyetli oluyor. Ve bu kapı modelimiz artık aklınıza gelebilecek her yerde karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzde artık teknoloji ilerlemiş ve ülkemizde demir imalatı konusunda kendini bir hayli geliştirmiştir. Ve tüm bunlarla beraber bir de demir kapı sektörü çok ilerlemiştir. Farklı yöntemlerle demir işlenmiş ve ortaya değişik tasarımlarda kapılar çıkmıştır.  Şimdi size demir kapı kullanılan alanlardan bahsetmek istiyorum.

  • Bahçelerde,
  • Apartmanlarda,
  • Okul ve buna benzer kuruluşlarda,
  • Binaların içinde ve dışında,
  • İş yerlerinde,
  • Garajlarda,
  • Site girişlerinde,
  • Villa, köşk ve malikâne girişlerinde,
  • Evin içinde

Kapı görebileceğiz her alanda demir kapıları kullanabilmek gibi bir şansınız bulunmaktadır.  Ancak iki kısma ayırmak gerekirse demir dış kapılar ve demir iç kapılar şeklinde ayırma şansımız bulunmaktadır. 

 

 

Ev demir kapıları olarak gösterebileceğimiz örnek modeller arasında bu modeli örnek olarak gösterebiliriz. Şimdilik sadece kullanım alanı bakımından evlerde kullanılan kapı çeşitlerine örnek verdik. Ancak dediğim gibi aklınıza gelebilecek her yerde kapı modeli ve çeşidi kullanabilirsiniz. Demir kapıların kullanım alanları gerçekten çok geniş çünkü. Yukarıdaki fotoğrafa gelecek olursak eğer bu kapı modelimiz bahçe kapısı olarak tasarlanmıştır. Ve hatta bu kapı modelimiz villa giriş kapısı ve malikane kapısı kategorisine de girmektedir. Üstündeki motifler ise ferforje sanatı yardımıyla yapılmıştır. Ağırlıklı olarak çiçek motiflerinden ve yaprak motiflerinden oluşan bu modelimiz diğer kapıların renklerinden daha farklı tonlarda tercih edilmiştir. Binanın duvarları beyaz ve buna uygun tonlarda kapı rengi tercih edilmiştir. Sıradan düz siyah bir kapıdan daha şirin durmaktadır bence. Hem de çiçek motiflerinin kendini göstermesi açısından gerçekten yerinde bir seçim olmuştur. Siz de dilediğiniz şekilde demir kapılardan dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri